İADE VE DEĞİŞİM ŞARTLARI

Site üzerinden aldığınız ürünleri 14 gün içerisinde iade etme hakkına sahipsiniz.

İade ve değişimi istenen ürünün, ambalajının korunmuş, aksesuar ve tüm ürün içeriğinin eksiksiz olması gerekmektedir.

İade etmek ya da değiştirmek istediğiniz ürünleri, mutlaka anlaşmalı kargo firmamız olan "Aras Kargo" aracılığı ile ürün faturasının tüm nüshaları eksiksiz olacak şekilde "Karşı ödemeli" olarak göndermiş olmanız gerekmektedir. (Anlaşmalı kargo firması dışında karşı ödemeli olarak yapılan gönderiler teslim alınmayacaktır.)

İade edilmek istenen ürünler tarafımıza ulaşıp, teknik ekibimiz tarafından yapılacak olan kontrol sonucunda herhangi bir kusurun olmadığı onayı verildikten hemen sonra, ücret iadeniz en geç "15 İş Günü" içerisinde yapılacaktır.

Gönderimi yapılmış olan ürünün kusurlu olduğu tüm durumlarda iade kargo ücretleri (Giden ve Gelen) firmamız tarafından karşılanacaktır.

ürünün kusurlu olmadığı tüm iade durumlarında kargo ücretleri (Giden ve Gelen) ürün tutarından düşülerek, ilgili tutar "kargo ücretleri düşülmüş" olarak müşteri hesabına iade edilecektir.

İadesi ve Değişimi Mümkün Olmayan ürünler

Orijinal ambalajı açılmış, bozulmuş ve ticari vasfını yitirmiş ürünler.

Kurulumu yapılmış ürünler. (Piyano, Davul vb..)

Hijyenik açıdan tehlike arz edebilecek ürünler. (Nefesli Enstrümanlar v.b.)

Faturası ile birlikte gönderilmeyen ürünler.

Koruyucu materyal ve jelatinleri sökülmüş olan ürünler.

İade ve Değişimi mümkün olmayan ürün gruplarında, ürünü kargodan "teslim almadan" iade edebilir ya da değişimini talep edebilirsiniz. İlgili ürünlerin teslim alınması iade ve değişim hakkını tamamen ortadan kaldıracaktır.

ürün Değişim ve İadelerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

ürünler mutlaka siz gönderildiği gibi, taşıma esnasında hasar almayacak şekilde paketlenmiş olması gerekmektedir.

ürünün orijinal kutusu ya da ambalajı üzerinde herhangi bir deformasyon olmaması gerekmektedir.

MESAFELİ SATIŞ SöZLEŞMESİ

MADDE 1- TARAFLAR

1.1- SATICI:

ünvanı : Maske Reklam San. Tic. A.Ş.
Adresi : Seyrantepe Mahallesi, çınarlı Sokak No: 16
Telefon :0530 179 19 03
E-mail:[email protected]

1.2- ALICI:


Adı/Soyadı/ünvanı :
Adresi:
Telefon:
E-mail:


MADDE 2- KONU

İşbu sözleşmenin konusu, ALICI'nın SATICI'ya ait Maske Reklam San. Tic. A.Ş. internet sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

MADDE 3- SöZLEŞME KONUSU üRüN

ürünlerin cinsi ve türü, miktarı, marka/modeli rengi satış bedeli satınalma anında görüntülenecektir.

MADDE 4- GENEL HüKüMLER

4.1- ALICI, Maske Reklam San. Tic. A.Ş. internet sitesinde sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.
4.2- Sözleşme konusu ürün, yasal 3 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI'nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak internet sitesinde ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir.
4.3- Sözleşme konusu ürün, ALICI'dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesininden SATICI sorumlu tutulamaz.
4.4- SATICI, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım klavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.
4.5- Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu sözleşmenin imzalı nüshasının SATICI'ya ulaştırılmış olması ve bedelinin ALICI'nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.
4.6- ürünün tesliminden sonra ALICI'ya ait kredi kartının ALICI'nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini SATICI'ya ödememesi halinde, ALICI'nın kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün 3 gün içinde SATICI'ya gönderilmesi zorunludur. Bu takdirde nakliye giderleri ALICI'ya aittir.
4.7- SATICI mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI'ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini, ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI'nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 10 gün içinde kendisine nakten ve defaten ödenir.
4.8- Garanti belgesi ile satılan ürünlerden olan veya olmayan ürünlerin arızalı veya bozuk olanlar, garanti şartları içinde gerekli onarımın yapılması için SATICI'ya gönderilebilir, bu takdirde kargo giderleri SATICI tarafından karşılanacaktır.

MADDE 5- CAYMA HAKKI

ALICI, sözleşme konusu ürürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 7 gün içinde cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde SATICI'ya faks, email veya telefon ile bildirimde bulunulması ve ürünün 6. madde hükümleri çercevesinde kullanılmamış olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya ALICI'ya teslim edilen ürünün SATICI'ya gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile fatura aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 7 gün içinde ürün bedeli ALICI'ya iade edilir. Fatura aslı gönderilmez ise KDV ve varsa sair yasal yükümlülükler iade edilemez. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli SATICI tarafından karşılanır.

MADDE 6- CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK üRüNLER

Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır.

MADDE 7- YETKİLİ MAHKEME

İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile ALICI'nın veya SATICI'nın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

Siparişin gerçekleşmesi durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.

SATICI

Maske Reklam San. Tic. A.Ş.

ALICI
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Sitemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır.